Receptfeltöltés
A legizgalmasabb augusztusi programok
A legizgalmasabb augusztusi programok

A nyár utolsó hónapjában rendkívül változatos, gazdag és nagystílű programok várják országszerte a látogatókat. 

2019. augusztus 1-4. Paloznaki Jazzpiknik

A Balaton északi partjának egyik legkedvesebb falujában, Paloznakon a Homola Pincészet 2019-ben már nyolcadszorra rendezi meg a Paloznaki Jazzpikniket, ami kis Tájház udvari dzsemboriból vált 3 napos, 4 színpados, 30 koncertes rendezvénnyé, 2015-től pedig a Nagyon Balaton rendezvénysorozat oszlopos tagjává.

Az alapötletet a jó borok és a jó zene kapcsolata adta, az ötletgazdák Homola Szabolcs és Valde Orsolya. Egy olyan színvonalas rendezvény létrehozása lebegett a szemünk előtt – és lebeg ma is – amely a tömegfesztiválok mellett kínál alternatívát a Balatonon. A legjobb hazai és nemzetközi előadók mellé fontos a minőségi gasztronómia, a helyi termelők jelenléte és a fenntarthatóságra való odafigyelés. A Balatontól egy kőhajításnyira, a paloznaki szőlőhegyen igazi piknik-hangulatra számíthatnak a látogatók. Az 500 lakosú falu – Füredről csak 10 perc autóval – ilyenkor három napra a jazz balatoni fővárosa lesz: a falu melletti nagyszínpadon napközben a plédeken ejtőzve, este pedig a füvön táncolva, a csillagok alatt szólnak a nagykoncertek. 

paloznak.jpg

2019. augusztus 1-4. Debreceni Bor- és Jazznapok

Az ország egyik legrangosabb borfesztiválján majd minden borvidék képviselteti magát: 60-70 családi borászat nedűit ízlelhetjük, de lehet gyümölcsborokat, pálinkákat és pezsgőket is kóstolni.

Az italok mellé a hagyományos magyar konyha ételeit, minőségi házi sajtokat kínálunk. Debrecen egykori szőlőskertje, az Érmellék is újra bemutatkozik. A három jazzszínpadon több mint 40 jazzformáció – közel 200 hazai és külföldi zenész – gondoskodik a hangulatról. 

2019. augusztus 3. Budafoki Pincejárat

A varázslatos budafoki pincéket hozza közelebb számunkra a Budafoki Pincejárat, amely minden hónap első szombatján térül-fordul Budapest és Budafok között, több megállóból gyűjtve össze a lelkes érdeklődőket. A Pincejárattal könnyedén megközelíthetővé válik a „kisváros a nagyvárosban”, azaz Budafok rejtett kincseit lehet így könnyűszerrel megtalálni és feltérképezni, legyen szó nagyobb pezsgőgyártókról, kisebb borászatokról vagy a méltán híres barlanglakásokról.

Július első szombatján számos izgalmas programmal várják az érdeklődőket a budafokiak. Az események egy része előzetes regisztrációhoz kötött, erről minden tájékoztatást megkapnak a vendégek az esemény weboldalán. 

budafokijarat.jpg

2019. augusztus 7. Borszerda, Budapest

Idén nyáron a Magyar Nemzeti Galéria és a Vasarely Múzeum Borszerda sorozatában, az egész estét betöltő programok, egyedi tárlatvezetések és koncertek mellett három alkalommal is egri borokat kóstolhatnak a vendégek.

„A borfogyasztás igazi kulturális tevékenység. A borról lehet verset írni, a borról lehet elmélkedni, s a borról a legváltozatosabb kifejezésekkel lehet beszélni. A bor karakterét meg lehet ragadni színek, formák, hangulatok, zamatok fogalmaival, s a borról lehet szólni a képek segítségével is. Erről szólnak a Borszerdák fönn a Várban, a Magyar Nemzeti Galériában, a magyar művészet legszebb alkotásainak közelében” – mondja dr. Bellák Gábor művészettörténész, főmuzeológus a múzeum képviseletében.

Augusztus 7-én, már a Vasarely Múzeumban a legjátékosabb kedvű egri borász, Bolyki Jani borait lehet kóstolni. A fiatal borász nemrég újította meg teljes címkevilágát, amelynek minden elemét kézzel rajzolta egy illusztrátor, és már a palackokra tekintve beránt minket az a mesevilág, ahol egy zebra hátán ülő víziló a királyleányka. Az Art Bonbon magában a gyűjteményben ötvözi a zenét és a táncot klasszikus és kortárs reflexiók formájában, szó lesz az op-art születéséről, és rendhagyó tárlatvezetést tartanak a „Művészet és a világűr” időszaki kiállításon. 

2019. augusztus 8-11. Zalakarosi Bornapok

A bornapok középpontjában természetesen Zalakaros „második folyékony kincse”, a gyógyvíz mellett, a bor áll. Hasonlítsa össze a karosi dombok termését az ország más boraival, és kóstoljon hozzá finom zalai dödöllét.

2019. augusztus 10. Vega Gasztro Nap, Somogyvámos

Ezen a napon minden kedves vendégünk kóstolót kap számos helyben készített indiai és magyaros ételből. A nagy sikerre való tekintettel idén sem maradhat el a bográcsfőző verseny, melyre bárki nevezhet, legyen a lelkes család, baráti társaság, csoportok, vagy akár munkatársak is.
Természetesen ismét lehetőségük lesz önálló felfedezést tenni kertészetünkben, jobban megismerkedni az indiai és más nemzetiségek konyhájával, az ételek egészségre való hatásával, elkészítésével és még sok más érdekességgel. 

2019. augusztus 15-18. Bor, mámor, Bénye, Erdőbénye

Hány történet fér egy palackba? Gyere és számold meg! Várunk Erdőbényén, ahol 13 helyi borászat tárja szélesre kapuit a kultúrára és borra szomjas közönség előtt.
Tíz éve már, hogy a Bor, mámor, Bénye fesztivál útjára indult, tíz éve már, hogy nyaranta három napon át színvonalas zenei, képzőművészeti, színházi, irodalmi és egyéb kulturális, valamint turisztikai és boros programokkal töltjük meg ezt a szőlőhegyek által ölelt, festői települést.
Az idén sem lesz ez másként. Mi már nagyon készülünk, hogy méltó módon fogadhassunk benneteket! 

2019. augusztus 16-20. Hévízi Borünnep

Programok a jó borok és a jó hangulat jegyében. Idén immár hatodik alkalommal kerül megrendezésre a hévízi Borünnep, amely nem csak a borkedvelőket várja.

A ma már országos hírnévre szert tett rendezvénysorozat a térségben egyedülálló kulturális és gasztronómiai kínálattal várja a látogatókat. A hazai nagy borvidékek képviselői mellett természetesen a zalai kisebb-nagyobb borászatok is bemutatkoznak a többnapos programsorozaton. Prémium borokat kóstolhatnak, étkek sokaságát próbálhatják ki, emlékként pedig Hévízi Borünnepes pohárral gazdagodhatnak, melyből kortyolgatva otthon is bármikor visszaidézhetik a felejthetetlen napok élményeit!

2019. augusztus 17-20. Mesterségek ünnepe

Idén 33. alkalommal változik a Budavári Palota a kézművesek Kárpát-medencei ünnepévé. Közel ezer kézműves mesterrel, több száz fellépővel, egész napos színpadi programmal, mesterség-bemutatókkal és népi játszóházakkal várják a látogatókat. A több mint nyolcszáz magyar és százötven külföldi kézműves látványműhelyeiben a látogatók megismerkedhetnek a szakmák rejtelmeivel. A tartalmas kikapcsolódásra vágyó érdeklődők itt úgy érezhetik magukat, mintha kiszakadva a mindennapokból egy középkori forgatagba csöppentek volna. Ahogy minden évben, úgy ezúttal is nem csak megcsodálni lehet egyedülálló népi kézműves örökségünket, de a közel száz látványműhelyben a látogatók ki is próbálhatják a mesterségeket. 

A 33. Mesterségek Ünnepe kiemelt témája sokak nagy kedvence: a lábbeli. Különösen nagy hangsúly kerül a szegedi papucsra, a ma reneszánszukat élő remekekhez kapcsolódóan kiállítások, divatbemutatók várják az érdeklődőket, elleshetik a cipész mesterek titkait és az is kiderül, hogy hogyan értelmezik újjá a hagyományos lábbeliket kortárs, magyar cipőtervezőink. Bemutatkozik a világ legjobb cipésze megtisztelő címmel rendelkező mester, akinek családja generációról generációra örökíti a szakma fortélyait. Műhelyükben a megrendelő lábára tökéletesen idomuló cipőket készítenek, amelyekhez általában borjúbőrt használnak, de a különlegesebb darabokhoz akár krokodil-, lazac-, cápa-, rája-, strucc, vagy angolnabőrt is alkalmaznak. Érkeznek cipőkészítők Izlandról és Spanyolországból is. A Törökországból érkező mester műhelyében a Harry Potter filmek lábbelijeit csodálhatják meg az érdeklődők.

A Japán és Magyarország között 150 éve létesített diplomácia kapcsolat évfordulója alkalmából 2019-ben a Mesterségek Ünnepének díszvendége Japán. A fesztiválra érkezők – a japán mesterek segítségével - megismerkedhetnek a kimonókkal, a legyezőkkel, a japán lábbelikkel, a kerámiákkal, a furosiki batyuval, a kokesi babával és még sok más érdekességgel. A látogatók maguk is megtanulhatnak japán ecsettel írni, papírt hajtogatni, vagy akár japánosan friss virágcsokrot rendezni, megkóstolhatják a japán ételeket, italokat, megismerkedhetnek a japán kultúra legemblematikusabb hangszerével, a taikóval, azaz a japán dobbal is.

Kiállításon mutatkoznak be az UNESCO Szellemi kulturális örökség nemzeti jegyzékén szereplő közösségek: a matyók, a mohácsi busók, és az idén a listára felkerült kékfestő műhelyek. 

mestersegek.jpg

2019. augusztus 19-20. Kenyérlelke Fesztivál, Budapest

Minden évben augusztus 19-én és 20-án megrendezzük a hagyományosan kenyeret készítők találkozóját Budapesten.

A Kenyérlelke fesztivál  legfontosabb célja, hogy a kenyér szerelmeseinek évente egyszer biztosítson egy színvonalas rendezvényt, ahol megismerhetik egymást és kicserélhetik tapasztalataikat. Törekszünk arra, hogy visszaemeljük a köztudatba az igazi kenyér fogalmát, készítésének változatait és eredeti ízeit.

A találkozó és ingyenes családi nap alkalmával megrendezünk egy versenyt is. Az erőpróbán az otthonsütők és a pékségek négy kategóriában szabadon indulhatnak. A legjobbnak találtatott alkotásokat, a szakmai zsűri oklevéllel jutalmazza. Mind a két versenyben kategóriánként csak egyetlen jelöltet illet meg a zsűri elismerése, aki ezt az oklevelet egy évig szabadon használtatja, egészen a következő versenyig bezárólag.

Reméljük, hogy ez az esemény hozzásegíthet bennünket ahhoz, hogy megtaláljuk egymást! A kenyér a készítőjét, a készítője a boldogságát, a fogyasztója pedig az örömét! 

2019. augusztus 25 Sóletfesztivál, Budapest

Budapest egyetlen szigorúan kóser gasztrofesztiválja

2019-ben ötödik alkalommal kerül megrendezésre a népszerű zsidó gasztrofesztivál a belváros szívében, a Kazinczy utcában. A résztvevők bepillantást nyerhetnek a kóser konyha és zsidó élet rejtelmeibe. Az EMIH által szervezett egész napos fesztiválon a gasztronómiai élmények mellett élő koncertek, gyermekfoglalkozások, kulturális programok várják az érdeklődőket.

solet.jpg

Kommentet írok

Kommentelni csak bejelentkezve tudsz!

Belépés Regisztráció
Kommentek (0)

Még nem érkezett hozzászólás, legyél Te az első!