Receptfeltöltés
A nyár legjobb levese: a meggyleves
A nyár legjobb levese: a meggyleves
Szerző: Wessely Márta

A hideg házi meggylevesben ott az egész nyár. Benne van a napsütés, a fán ringó érett gyümölcsök, az illatoktól terhes piaci séták, a nyári szünet és a forró napokon az árnyékban hűsölés. A meggyleves alapjában véve egyszerű étel, mégis sokan esküsznek a saját nagymamájuk, édesanyjuk készítette leves egyedi ízére, extra receptjére, azaz ahány ház, annyi meggyleves.

A meggylevesnek nincsenek titkai, jó meggy kell bele, sok meggy kell bele, érett meggy kell bele, de ha kevésbé érett az se baj, úgy savanykásabb lesz a végeredmény. A meggyleveshez más gyümölcs nem szükségeltetik, talán egy kis nyári alma vagy vackorkörte mehet mellé, esetleg ringló vagy cseresznye, de a hangsúly minden esetben a meggyen van.

Hogyan fűszerezzük a meggylevest?

Az alaposan leöblített gyümölcsöt a leggyakrabban enyhén édesített, finoman sózott vízben főzik meg. A kompóthoz hasonlóan a meggylevesbe is kerülhet egy kis citromhéj, amiről gondosan leszedtük a héj alatt kesernyés, fehér részeket, kevés fahéj, egy darabka vanília rúd vagy néhány szem szegfűszeg.

A meggy jó barátságot ápol a zöld fűszerekkel is, bátran választhatunk az ablakpárkány zöldjeiből, egy kis menta, citromfű vagy bazsalikom kerülhet bele. A fűszereket célszerű teatojásba vagy tüllzsákba pakolva a leveshez adni, hogy könnyen el tudjuk távolítani a főzés végén.

Ha mélyebb, karakteresebb meggylevest szeretnénk, akkor vörös bort is önthetünk hozzá a főzés idején, illetve kevés meggylikőrrel, rummal szintén megbolondíthatjuk.

Hogyan sűrítsük, gazdagítsuk a meggylevest?

A meggylevest többféle módon is sűríthetjük. A hagyományos, tejfölös habarás mellett tejszínnel, joghurttal, görög joghurttal, esetleg mascarponeval gazdagíthatjuk, illetve magtejekkel, kókusztejjel szintén készíthetjük a levest. Ha kifejezetten sűríteni szeretnénk, akkor akár önmagával vagy kevés almával is megtehetjük, azaz leturmixolt főtt almát adhatunk hozzá vagy botmixerrel krémesíthetjük a levest, és a meggy egy részét. Ezen kívül a levest befogathatjuk keményítővel is, illetve kevés zselatinnal adhatunk neki kocsonyásabb állagot (ezt idézi elő az is, ha valaki pudingporral készíti el a levest).

Mivel gazdagítsuk a meggylevest?

A meggylevest megszórhatjuk pirított dióval, mandulareszelékkel, nagy tejszínhabrózsákkal tálalhatjuk, készíthetünk hozzá fehérjehabból galuskákat, apró túrógombócokat, vagy akár édes salzburgi galuskát is főzhetünk bele.

Kommentet írok

Kommentelni csak bejelentkezve tudsz!

Belépés Regisztráció
Kommentek (0)

Még nem érkezett hozzászólás, legyél Te az első!